Nawigacja
Linki

Linki


Przygotowanie do rozpoczęcia roku szkolnego

Przygotowanie do rozpoczęcia roku szkolnego


                        Już za kilka dni zadźwięczy szkolny dzwonek otwierając nowy rok szkolny 2012/2013.

Cała społeczność przeczycka w niezwykły sposób przygotowuje się do pierwszego dnia nauki w szkole podstawowej, a będzie się w niej uczyć 80dzieci i młodzieży w klasach I-VI, 28 przedszkolaków w dwóch oddziałach przedszkolnych, zaś pracować będzie12 nauczycieli i wychowawców.

Ten rok szkolny rozpoczyna się w nowej rzeczywistości organizacyjnej, gdyż włodarzyć nam będzie nowy dyrektor z konkursu mgr Joanna Przewoźnik. Dopiero 20 sierpnia otrzymała klucze do obiektu szkolnego i przekazano jej szkołę. Po oglądzie budynku szkolnego, który mieści się w dawnej rezydencji Kaczorowskich przystosowanej do działalności oświatowej, doszła do wniosku, że potrzebny tutaj jest remont i wiele prac porządkowych. Za myślą błogosławionego Jana Pawła II, że: ,,naród jest przede wszystkim bogaty ludźmi”, z problemami przygotowania budynku szkolnego do zajęć dydaktyczno-wychowawczych zwróciła się do rodziców.

21 sierpnia odbyło się zebranie Rady Rodziców, na którym zebrani podjęli decyzję, że wszyscy- cała społeczność wiejska- podejmą działania, aby przygotować obiekt do prowadzenia nauki. Jedni rodzice zobowiązali się do prowadzenia prac porządkowych

w salach lekcyjnych, piwnicy i obejściu szkolnym, inni zgłosili chęć do naprawy sprzętów szkolnych, szklenia okien, malowania ścian, naprawy drzwi i zamków, udrożnienia instalacji wodno-kanalizacyjnej, naprawy podłóg, jeszcze inni kupili potrzebne środki czystości lub gromadzili zabawki dla przedszkolaków.

Pracowali rodzice dzieci szkolnych, absolwenci, uczniowie szkoły, jak również nauczyciele i wychowawcy, jednym słowem pomagali mieszkańcy wsi Przeczyca i Skurowa, nawet i ci, którzy nie mają dzieci w szkole.

Duże zaangażowanie wnieśli sołtysi tych wsi -Stanisław Wal i Stanisława Błoniarz. Zdecydowanie i ofiarnie przystąpiła do prac remontowych szkoły Rada Rodziców, a szczególnie Waldemar Sury, Robert Socha i Stanisław Nawracaj. Prace te finansowo wsparł też radny gminy Alfred Nawracaj. Wszystkim składamy wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania.

Z wielkim zapałem pracowali absolwenci i uczniowie przeczyckiej szkoły: Bartłomiej Bałucki, Kamil Wnęk, Michał Pruchnik, Michał Dobosz, Dominik Przybyło, Tobiasz i Miłosz Bielecki, Piotr Dziedzic, Mateusz Przewożnik, Katarzyna Nawracaj, Dominika Michońska, Kamila Łukasik ,Alicja Przybyło, uczniowie: Michał Samborski, Tomasz Kaput, Jakub Grotkowski, Piotr Nawracaj, Dominik Placek , Alicja Pruchnik. Dziewczynki czyściły, myły ,chłopcy przenosili i malowali, jednym słowem zapału i chęci nikomu ze środowiska nie zabrakło.

Pan Andrzej Szukała z synami Bartoszem i Łukaszem ułożyli płytki zakupione przez Czesława Kulę, zaś Czesław Drechny, Stanisław Wal, Krzysztof Grotkowski naprawiali system kanalizacyjny. Józef Czech, Marek Sokołowski, Czesław Drechny, Bogdan Dziedzic, Andrzej Kumiega, Grzegorz Podraza czyścili piwnicę wywożąc zalegający w niej złom i stare sprzęty.

Zostały odświeżone i pomalowane dwa pomieszczenia przedszkolne- tutaj pracowali Marek Przybyło, Waldemar Sury, a Dorota i Bogdan Kordkowie i Robert Socha zafundowali wykładziny do dwóch sal, aby przedszkolakom wygodnie i przyjemnie się bawiło. Panie: Aneta Kordek, Marta Szymańska, Anna Dziedzic, Urszula Przybyło, Małgorzata Socha, Joanna Sury przyniosły zabawki i pomagały w urządzaniu przedszkola. Wojciech Gonet wraz z Agnieszką Gonet odnawiali szafki i drzwi, Józef Szczygieł naprawiał zamki w drzwiach i szafkach, Marcin Michoński pracował w charakterze szklarza i szklił stare okna, a w pracach porządkowych udzielały się panie Marta Michońska i Marta Szymańska. Trzeba było wymienić blaty w stolikach w przedszkolu i te zakupiła Małgorzata Błaszczyk zaś montowaniem i naprawą parapetów, stolików i krzeseł zajął się Stanisław Nawracaj. Klapy zabezpieczające okna do piwnicy wykonał Mirosław Wąsik, zaś Krystyna Drechny ufundowała środki czystości dla uczniów.

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności środowiskowej, przy pomocy sołtysów wsi Przeczyca i Skurowa oraz radnego gminy Brzostek Alfreda Nawracaja, Rady Rodziców, absolwentów, uczniów i nauczycieli, młodzież rozpocznie naukę w godnych warunkach lokalowych, bo ”gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca” –mówi przysłowie- a przeczycka szkoła jest tego dowodem.

Wszystkim składamy wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz Naszej Szkoły. Mamy głęboką nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje i pomoże naszym uczniom w dalszym rozwoju. 

 

 

Alicja pomaga przy upinaniu gazetek

 

 

Pan Stanisław Nawracaj odnawia parapety

 

 

 

Przygotowania do układania płytek przez Pana Szukałę

 

 

Tomek, Piotrek i Kuba sprzątaja obejście szkolne

 

 

 

Państwo Michońscy przy pracach porządkowych w harcówce

 

 

 

Panowie S. Wal, Cz. Drechny i K. Grotkowski naprawiają system kanalizacyjny

 

 

 

 

 

 

 

 

Państwo Gonetowie przy odnawianiu szafek

 

 

 

Chłopcy malują szafki na buty

 

 

 

Pan Bartłomiej Kniżatko przygotowuje bibliotekę

 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 48
Najnowszy użytkownik: lesiaWrive
Kontakty
mail: psp.przeczyca@gmail.com
tel. 014 683 06 86
Ile zostało do WAKACJI
Linki