Nawigacja
Linki

Linki


Niedziela Palmowa w Przeczycy

         Obchody Świąt Wielkanocnych zaczynają się od Niedzieli Palmowej. W ten właśnie dzień przynosimy do kościoła palmy, jako symbol najbardziej powszechnej tradycji wywodzącej się z triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. 

Misterium Paschalne

Misterium Męki Pańskiej w Przeczycy

               Polskie misterium pasyjne przebiegają zwykle w sposób tradycyjny-czyli drogi krzyżowej rozbudowanej o sceny nawiązujące do poszczególnych stacji. Obrazy Męki Pańskiej, Chrystusa cierpiącego na krzyżu, biczowanego i pędzonego przez rzymskich żołdaków na Golgotę to motywy poprzedzające Zmartwychwstanie Pańskie.

 

Konkurs na Pisankę Wielkanocną

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w naszej szkole został ogłoszony konkurs zatytułowany „ Pisanka Wielkanocna”. Jego celem było upowszechnienie, a także zaszczepienie szacunku dla dawnych tradycji oraz ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej.

Konkurs na Palmę Wielkanocną

  Małe, duże, kolorowe i tradycyjne - wybór palemek, z którymi w najbliższą niedzielę wyruszymy do kościołów, jest naprawdę duży. Wiele osób zapewne kupi gotowe palmy, my postanowiliśmy wyjść naprzeciw tradycji i tak jak nasi przodkowie zrobić je samodzielnie. 

Bartuś Gonet - uczeń klasy pierwszej zdobył pierwsze miejsce za najladniejszą palmę.

Zwyczaje Wielkanocne

22.03.2013. UROCZYSTOŚĆ PRZEDSZKOLNA ''ZWYCZAJE WIELKANOCNE"

Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem pani Agaty Rachowicz.Celem przedstawienia było przybliżenie zwyczajówi tradycji wielkanocnych, wdrażanie do zachowania tych zwyczajów, wyrażanie uczuć związanych z tymi świętami. 


Topienie Marzanny

My się zimy nie boimy!

21 marca to dzień wyjątkowy, kiedy kończy się zima, a rozpoczyna wiosna. 

Turniej Wiedzy Pożarniczej

20 marca 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzostku odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Z naszej szkoły w turnieju wzięły udział uczennice z klasy VI: Sylwia Dziedzic i Joanna Ramut

Wiosenny Turniej Klas

Powoli zbliża się do nas wiosna. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował Wiosenny Turniej Klas dla uczniów naszej szkoły.  Już na początku marca, opiekunka SU poprosiła wszystkie klasy, by przygotowały swoją Marzannę do konkursu. Dzieci włożyły wiele pracy w stworzenie idealnego dzieła, które mogłoby przepędzić zimę. 

Test trzecioklasisty

Uczniowie klasy III napisali test trzecioklasisty. Był to Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów 2013 z OPERONEM.

Święto Patrona Szkoły

Co roku w naszej szkole odbywa się uroczysty apel z okazji Święta Patrona Szkoły. 

Niespodzianka po feriach

Uczniowie klasy I wrócili po feriach do szkoły, a tu czekała na nich miła niespodzianka – pięknie odnowiona sala lekcyjna, w której zostały wygładzone i wymalowane ściany, położona podłoga, i wymienione oświetlenie. Sala zmieniła wygląd na miłe i przyjazne dzieciom miejsce do nauki i zabawy.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 48
Najnowszy użytkownik: lesiaWrive
Kontakty
mail: psp.przeczyca@gmail.com
tel. 014 683 06 86
Ile zostało do WAKACJI
Linki